+420 608 624 591

Skalica

Za skalickým rubínem - degustace

Skalica

 

Přehled

Se Slováckem sousedí královské město slovenské Skalica, které je známé kromě Skalického trdelníku také svou Skalickou frankovkou a Skalickým rubínem. Skalický rubín je cuvee, základ vína tvoří frankovka s příměsí Modrého portugalu a Svatovavřineckého vína. Skalický rubín byl před 100 lety předepisován jako lék na chudokrevnost a je dokázané, že těm, kteří ho užívali, opravdu pomohl. Na tomto výlete máte jedinečnou možnost ochutnat tento lék a samozřejmě ještě další kvalitní sklalické vínka jako Veltlínské zelené, Müller thurgau, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a mnohé jiné.

Ve Skalici si projdeme náměstí a centrum města, kalvárii, vyfotíme se u rotundy a zamíříme do vinařství, kde nás bude čekat příjemná obsluha a skvělá vína. Ochutnáme 10 vzorků vína a nahlédneme i do výroby vína.


Průběh dne

Odjezd: 14:00
Návrat: 18:00
Minimální počet osob: 4
Maximální počet osob: 12

Cena zahrnuje:

Vyzvednutí a návrat na vaše ubytování do vzdálenosti 15 km od Strážnice*
Občerstvení
Přepravu
Služby průvodce – sommeliera – vinaře

* Vzdálenější nástupní místa za poplatek – prosím, kontaktujte nás pro podrobnější informace


FAQ

Vinařskou stezku je možné absolvovat každý den během letní sezóny. Když počasí dovolí, tak i v září. Vinaři mají otevřeno denně v čase od 10:00 - 17:00. Vinařství Kněži hora má přes víkend oficiálně zavřeno, ale po telefonické domluvě Vám otevřou. :-) Lísky můžete koupit na webu nebo v přístavech Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou a ve Strážnici.
Ve vinařském pasu je 32 degustačních kuponů, které můžete uplatnit v 8 vinařstvích. 1 kupon = 1 degustační vzorek vína.